Pasek narzędziowy WordPress - konie na łące

Jak usunąć górny pasek narzędziowy w WordPress

Po zalogowaniu się jako administrator do naszego WordPressa domyślnie mamy włączony górny pasek narzędziowy. Zawiera on kilka przydatnych linków do panelu administracyjnego. Dzięki niemu możemy bezpośrednio przejść do najważniejszych części kokpitu administracyjnego w WordPress, sprawdzić komentarze oczekujące na moderacje czy dodać wpis, stronę czy użytkownika. Również niektóre wtyczki umieszczają tu swoje skróty czy inne narzędzia. Przykładem takiej wtyczki może być WordPress SEO Plugin.

Górny pasek administracyjny WordPress

Wielu użytkowników WordPressa, w tym ja, nie przepada jednak za tym udogodnieniem. Niektórzy chcą po prostu zobaczyć stronę dokładnie taką jaką widzi niezalogowany użytkownik. Można oczywiście odpalić drugą przeglądarkę i sprawdzić jak strona wygląda. Można też po prostu wyłączyć ten często irytujący pasek i to całkiem prosto.

Wystarczy zalogować się do swojego WordPressa i w zakładce Użytkownicy przejść do strony Twój profil. Tam przy opcji Pasek narzędzi wystarczy odznaczyć opcję Pokazuj pasek narzędzi podczas przeglądania witryny

Ot, taka mała podpowiedź dla osób zaczynających zabawę z WordPressem.